Претрес во Прилеп, приведен дилер на дрога

Сподели на:

На 27.09.2023 полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода С.Л.(26) од Прилеп.

При претрес во неговиот дом на ул. “Гостиварска” во Прилеп, спроведен врз основа на наредба од Основен суд Прилеп, пронајдени се и одземени кутија со цветови од растението Cannabis, шеснаесет опаковки со бела грутчеста материја, дваесет опаковки со марихуана и предмети со остатоци од марихуана.Лицето е приведено во полициска станица Прилеп и по документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Сподели на:

Слични Објави