Претрес во Прилеп, пронајдена дрога, приведен дилер

Сподели на:

На 30.10.2023 во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп го лишиле од слобода М.Г.(35) од Прилеп.

При претрес во неговиот дом, извршен со наредба од Основен суд Прилеп, била пронајдена и одземена грутчеста материја.Лицето било приведено во Полициската станица Прилеп и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели на:

Слични Објави