Прилепчанец фатен со марихуана во Ресен

Сподели на:

Вчера 22.03.22 во Ресен, од страна на полициски службеници од Ресен бил приведен М.З 36 години од с.Селце- Прилеп. Пронајдена е психотропна супстанца во облик на трева марихуана околу 1кг која била одземена при лишувањето од слобода. По документирање на случајот против М.З ќе биде поднесена кривична пријава.

Сподели на:

Слични Објави