Прилепчанец вознемирувал и упатувал закани кон женско лице и нејзините родители

Сподели на:

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Ј. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „демнење“ и „загрозување на сигурноста“. Пријавениот одреден период следел, вознемирувал и упатувал закани кон женско лице и нејзините родители.

Сподели на:

Слични Објави