Приведен И.Ј(28), одземена бела прашкаста материја

Сподели на:

На 18.06.2023 на ул.„Никола Тесла“ во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода И.Ј.(28) од с.Карамани, битолско.Приведен е затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

По документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Сподели на:

Слични Објави