Приведени две лица, кај нив пронајдени фалсификувани пари

Сподели на:

На 03.07.2023 во 21.20 часот, полициски службеници од СВР Куманово во село Отља, липковско, ги лишиле од слобода О.О.(19) и О.М.(21) од Сингелиќ, скопско, осомничени за фалсификување пари.Имено, при контрола кај нив биле пронајдени 450 фалсификувани евра. Двете лица биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следуваат соодветни пријави.

Сподели на:

Слични Објави