Пукање во Ист Гејт Мол

Сподели на:

Пукотници пред околу два часа се слушнале во трговскиот центар „Ист гејт“.

Од МВР потврдуваат дека имаат пријава за пукање во гаражите на трговскиот центар.

Според првичните и информации досега нема пријава за повредени лица. Телма објави дека било пукано кон Раде Трајковски Штекли кој бил во блиндирано возило. Штекли, неофицијално се поврзуваше со убиството на младиот фудбалер Мартин Јанушев. Тој беше екстрадиран по апсење во Србија.

Сподели на:

Слични Објави