РЕКИ НАРОД: ВМРО-ДПМНЕ ја започна кампањата со митинг во Скопје

Сподели на:

Со митинг пред Владата, ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја започна кампањата за Претседателските избори.

На митингот се обратија кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Гордана Силјановска Давкова и партискиот лидер Христијан Мицкоски. Реки народ пред Владата на Македонија, кои безусловно даваат поддршка на професорката Силјановска Давкова.

Сподели на:

Слични Објави