Ристески: Промена на Устав нема да има, ВМРО-ДПМНЕ на браникот на македонските национални интереси и идентитет!

Сподели на:

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески преку статус на Фејсбук пишува дека промена на Уставот нема да има.

„НЕ!

Промена на Устав нема да има!

ВМРО ДПМНЕ на браникот на македонските национални интереси и идентитет! Денес јас и сите пратеници на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата гласавме ПРОТИВ овај предлог за промена на Устав и секогаш ќе гласам во интерес на Македонија и македонскиот народ. Да живее Република Македонија!“, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Сподели на:

Слични Објави