Силен земјотрес предмалку е почувствуван во Македонија

Сподели на:

Силен земјотрес предмалку е почувствуван во Македонија.

Според првичните информации земјотресот бил со јачина од 6 степени, а епицентарот е регистриран во Босна и Херцеговина на 44 километри од Мостар.

Земјотресот е почувствуван и во земјите од регионот.

Сподели на:

Слични Објави