Со Голф удрил жена и избегал, жената тешко повредена

Сподели на:

Денес околу 12 часот кај црквата Св. Петка во насрлба Точила, непознато лице со возило Волксваген Голф удрил во лице пешак Н.В (83) од Прилеп, жената се здобила со тешки телесни повреди и со возило на ИМП е пренесена во Општа Болница Прилеп. МВР изврши увид на местото на настанатот и трага по возачот.

Сподели на:

Слични Објави