Со мотор излетал на Плетвар

Сподели на:

Денес 21.04.2023 околу 14 часот на патниот правец Прилеп – Росоман на Плетвар, мотоциклистот Б.Ј(20) од Скопје со патничко моторно возило изгубил контрола и излетал од патот.

Во несреќата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, при што бил пренесен во ЈЗУ Општа болница – Прилеп каде е и интервенирано. Извршен бил и увид од увидна екипа од СВР Прилеп.

Сподели на:

Слични Објави