Сообраќајка на патот за Македонски Брод

Сподели на:

Денес околу 17 часот на патот за Македонски Брод, односно споредниот пат кај селото Грешница близу ресторанот кај Манастирец се случи сообраќајна несреќа помеѓу патнички моторни возила ”Голф 3,, и ”Сузуки свифт,, во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле Л.П (67) од Скопје и М.Н (44) од Македонски Брод. А трето лице возач се здобило со лесни телесни повреди. Повредените лица со итна медицинска помош биле пренесени во Општа болница во Прилеп.

Сподели на:

Слични Објави