Сообраќајка во Прилеп, повредено едно лице

Сподели на:

На 15.03.2023г. во 19.00 часот во Прилеп, на бул.Гоце Делчев со ул.Ристо Секирчанец, возило „фиат“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Љ.И. (61) удрило во лицето В.Н. (64) од Прилеп. Во сообраќајната несреќа лицето В.Н. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани од лекарите во Градска болница – Прилеп. Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Прилеп.

Сподели на:

Слични Објави