Сообраќајка во прилепско

Сподели на:

На ден 08.01.2024 околу 12 часот било пријавено дека се случила сообраќајна несреќа на патниот правец Кривогаштани- Обршани меѓу две патнички возила од кои едното било со приколка за товар, возилото управувано од Н.Ш.(61) со малолетен патник на 10 годишна возраст и другото возило управувано од З.Л.(58) и патниците Л.Л(50) и малолетничка на 5 годишна возраст. Сите патници и возачите биле упатени до Општа болница Прилеп каде биле констатирани повреди од дежурниот лекар. Увид на местото извршиле МВР -ОВР Прилеп.

Сподели на:

Слични Објави