Сообраќајка во тунел, загина 47 годишна жена

Сподели на:

Жена од Неготино починала после тешката сообраќајна несреќа која се случила утринава кај тунелот Т1 на делницата Гевгелија – Неготино, јавуваат од МВР. Според полицијата, почината е 47-годишната Т.П.П. од Неготино, која управувала со возилото кое излетало од патот.

Како што информираат од полицијата, 47-годишната жена управувала со патничко возило ,,Фолксваген”, изгубила контрола и излетала од патот, при што возилото се превртело на покривот.

Сподели на:

Слични Објави