Сообраќајна несреќа во која учествувал малолетник зад воланот

Сподели на:

Во СВР Прилеп било пријавено дека на 11.03.2023 околу 00:45 часот на ул.„Браќа Миладиновци“ во Прилеп, патничко моторно возило Голф кое било управувано од Д.Т (16) удрило во канти за отпад и паркирано возило по што го напуштило местото. Во несреќата Д.Т(16) се здобила со лесни телесни повреди констатирани во болница во Прилеп.

Сподели на:

Слични Објави