Тажно вест: ВАЊА Е ПРОНАЈДЕНА ПОЧИНАТА

Сподели на:

По преземени опсежни мерки и активности од страна на полициски службеници од СВР Скопје, денеска (03.12.2023) во околината на Скопје е пронајдено безживотното тело на малолетната В.Ѓ., која беше пријавена за исчезната на 27.11.2023

Трагичен крај на потрагата по 14-годишната Вања. По повеќедневна голгота, девојчето кое од понеделникот се водеше како исчезнато, пронајдено е мртво.Во врска со овој случај, МВР информираше дека се приведени 5 лица, а обвинителството за три од нив побара притвор. Уште едно лице е пронајдено починато во Велес.

По преземени опсежни мерки и активности од страна на полициски службеници од СВР Скопје, денеска (03.12.2023) во околината на Скопје е пронајдено безживотното тело на малолетната В.Ѓ., која беше пријавена за исчезната на 27.11.2023, а во околината на Велес е пронајдено и телото на П.Ж.(74) од Велес, кој на 24.11.2023 беше пријавен за исчезнат. Во врска со двата случаи, осомничени се пет лица, од кои за три се бара мерка притвор, едно е надвор од државата, а едно лице во моментов е во полициска станица.

Сподели на:

Слични Објави