|

Температури над 40 степени во наредните денови

Сподели на:

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. UV=10… Утринските температури ќе се движат од 14 до 23 степени, а дневните до 41 степен. До следната среда ќе се задржи сончево и многу топло време со високи утрински и дневни температури, поради што ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури. UV индексот во поголем дел од земјава ќе има многу висока вредност 10.

Сподели на:

Слични Објави