Трагедија! Со мотор излетал на Плетвар…

Сподели на:

Денес 03.09.2022 околу 14 часот на патниот правец Прилеп – Росоман на Плетвар, мотоциклистот А.Ш(38) од Гостивар со патничко моторно возило Априлија изгубил контрола и излетал од патот.

Во несреќата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, при што бил пренесен во ЈЗУ Општа болница – Прилеп каде им подлегнал на повредите и починал. Извршен бил и увид од увидна екипа од СВР Прилеп.

Сподели на:

Слични Објави