Уапсен Љупчо Палевски Палчо

Сподели на:

Првоосомничениот за убиствата на 14 годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо е уапсен. Дел од медиумите објавија дека Палчо е уапсен во Турција откако по него беше распишана меѓународна потерница. Министерството за внатрешни работи закажа прес-конференција вечерва во 22:30 часот.

Сподели на:

Слични Објави