Уапсен Владимир Тодоровиќ, поранешен градоначалник на Општина Центар

Сподели на:

На скопскиот аеродром синоќа бил приведен Владимир Тодоровиќ, поранешен градоначалник на скопската општина Центар и сопственик на ланецот маркети Тинекс.Во акцијата се приведени уште 10 лица поврзани со предметот на поранешното СЈО Око, објавија дел од медиумите.

На граничниот премин Табановце утрово бил приведен и поранешниот претседател на Советот на Општина Центар Владимир Здравев.

Сподели на:

Слични Објави