Удрил во полициско возило, повредил полицаец и избегал

Сподели на:

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција го лишиле од слобода Л.В.(18) од Скопје вчера на подрачјето на Аеродром.-Тој се сомничи дека во 10.55 часот на крстосница од булеварите „Партизански одреди“ и „Св.Климент Охридски“, управувајќи мотоцикл „сузуки“ со скопски регистарски ознаки, не застанал на даден знак за запирање од страна на полициски службеници и удрил во патничко возило „дачиа“, сопственост на МВР, по што го напуштил местото, информира МВР.

Во незгодата со повреди се полициски службеник, по што бил пренесен во ГОБ „Св.Наум Охридски“ за укажување лекарска помош.

Сподели на:

Слични Објави