УХМР со најнова прогноза- еве какво ќе биде времето до сабота

Сподели на:

До среда ќе се задржи сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Дневната температура насекаде ќе биде над 30, а наместа ќе достигнува до 40 степени. Во попладневните часови, особено утре, ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи.

Сподели на:

Слични Објави