ВМРО-ДПМНЕ денес 8 часа го блокираше собранието

Сподели на:

ВМРО-ДПМНЕ и денес продолжи со активната блокада во македонското собрание.

Имено опозициската партија денес осум часа го блокираше донесувањето на дневниот ред, а од опозициската партија велат дека тоа е поради спречување на едноумието на власта.

Сподели на:

Слични Објави