ВОЗАЧ ВО КАРГО СО ЦЕЛ ПРОМЕТ СИ ЗАМИНАЛ ДОМА – наместо да се раздолжи во фирмата!

Сподели на:

СВР Тетово поднесе кривична пријава против В.В.(39) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“. Пријавениот, вработен како курир во приватна фирма за брза пошта, на 25.08.2023 задржал за себе 92.200 денари од доставени пратки, наместо да ги раздолжи во правниот субјект.

Сподели на:

Слични Објави