Вработен во болница бил агресивен кон колега

Сподели на:

На 29.11.2023 во 14:00 часот во СВР Скопје, Ј.Н.(55) од Скопје пријавил дека на 28.11.2023 околу 10:40 часот на работното место во една од клиниките при Комплексот клиники „Мајка Тереза“, К.И., вработен во истата клиника, се однесувал агресивно кон него и се обидел физички да го нападне. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Klinika Bolnicko Kombe BRZA POMOS
Сподели на:

Слични Објави