Вработена во здравство, 18 годишна нападната од две лица на работното место

Сподели на:

На 04.05.2022 во 11.50 часот во СВР Скопје, М.К.(18) од Скопје пријавила дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, по претходна вербална расправија, била физички нападната од две лица додека била на работното место.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели на:

Слични Објави