Земјотрес околу полноќ ја тресеше Македонија

Сподели на:

Земјотрес со епицентар на границата меѓу Македонија и Албанија и регистриран доцна вечерва, неколку минути пред полноќ. Според информациите на ЕМСЦ, земјотресот е со јачина од 3,1 степен според рихтер и на длабочина од 2 километри.

Сподели на:

Слични Објави