| |

Македонските навивачи во Италија (ВИДЕО)

Сподели на:

Вечерва до 20:45ч е натпреварот ИТАЛИЈА – МАКЕДОНИЈА од баражот за СП во Катар, со таа цел Македонската фаланга тргна во поход на Италија односно Палермо. Навивачи има од цела Македонија, па така и Прилепчаните кои се таму ни ја доловија атмосферата на улиците во Палермо. Погледнете дел од видеата кои Прилепчани ги објавуваа на социјалните мрежи….

Погледнете го и второто видео со порака од навивачите НИКОГАШ СЕВЕРНА, САМО МАКЕДОНИЈА!

Сподели на:

Слични Објави