|

Илон Маск нема да ги блокира руските извори на информации и медиумски куќи

Сподели на:

Сопственикот на SpaceX, Илон Маск, изјави денеска дека некои влади, но не и украинската, му наредиле на неговиот сателитски широкопојасен сервис Starlink да ги блокира руските извори на информации и медиумски куќи.

„Нема да го направиме тоа освен ако не сме на мета. Извинете што сме апсолутни поддржувачи на слободата на говорот“, напиша Маск на својот Твитер профил.

starlink
Сподели на:

Слични Објави