|

Нов раст на криптовалутите, втората најпопуларна криптовалута достигна речиси 4000 долари

Сподели на:

Цената на биткоинот повторно се искачи над 70.000 долари во последните денови, приближувајќи се до својот историски максимум, додека втората најпопуларна криптовалута етериум скокна за дури 29% на речиси 4.000 долари, додека пазарот на криптовалути се подготвува за „клучното“ гласање во Вашингтон. оваа недела. Високиот раст на цените на биткоинот и на етериумот доаѓа откако Комисијата за хартии од вредност на САД (SEC) побара итно ажурирање од оние што поднесуваат барање за средства со кои се тргува со размена на етериум (ETFs).

Сподели на:

Слични Објави