|

Граѓаните на Велес први ќе протестираат поради цените на горивата, дали и другите градови ќе го следат примерот на велешани?

Сподели на:

Утре, сабота (12.03.2022) од 18 до 20 часот улицата Благој Ѓорев во Велес, односно кружниот тек кај Авона ќе биде блокиран поради протест, на кој ќе протестираат изреволтирани граѓани од високите цени на горивата, односно енормните поскапувања на дизелот и бензинот, во моментов дизелот чини близу 97 денари, бензинот 95 денари. Дали овој пример ќе го следат и другите градови ширум државата останува да видиме….

Сподели на:

Слични Објави