Две млади лица во казино размениле 1.200 фалсификувани долари

Сподели на:

СВР Тетово поднесе кривична пријава против З.А.(22) и А.И.(19), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. На 12.11.2023 во казино во с.Жеровјане, тетовско, пријавените размениле 1.200 фалсификувани долари во денари.

Сподели на:

Слични Објави