|

Со автомобилот удрив во лице на патот-Ѓорѓе Давид со прва изјава

Сподели на:

Со автомобилот удрив во лице на патот-Ѓорѓе Давид со прва изјава по сообраќајката кај Табановце Рок-музичарот Ѓорѓе Давид доживеа сообраќајна несреќа кај Табановце во која трагично загина 49- годишна жена од Куманово

Ѓорѓе потврди дека учествувал во несреќата и ги откри деталите како се случила.-Така е, се случи несреќа синоќа на 3 километри од македонската граница. Наводно, девојка и нејзиниот сопатник излегле од своето место и влегле на автопатот во спротивната насока. Возејќи во спротивна насока, девојката налетува на автомобил и директно се судри со него. Во таа прилика тешко е повреден возачот на автомобилот во кој таа удрила, тој сега се бори за живот, додека неговата сопатничка е полесно повредена. Девојката која возела автомобил и удрила во нивниот автомобил е згмечена, полесно повредена. Меѓутоа, нејзиниот сопатник не беше – вели Ѓорѓе и продолжува:

– По несреќата останаа на автопатот, едниот е на левата лента, другиот на десната, а минута и пол потоа ги удрив со брзина пропишана со знакот за автопат и директно ги удрив. Удрив со мојот автомобил во сопатникот кој се движеше по автопатот. Беше магла, ги вклучив долгите светла и траеше секунда. Налетав на таа личност која одеше по патот. Од силината на ударот излетав од автопатот и застанав во некои грмушки. За среќа имам силен автомобил, инаку не знам што ќе се случеше со мене – објасни музичарот.

Сподели на:

Слични Објави