| |

Македонските фудбалери се радуваат на победата со Италија (ВИДЕО)

Сподели на:

Македонските лавови се радуваа на голот на Трајковски на теренот, но и се радуваа и на победата во соблекувалните со Македонска песна. Не скромно покажаа колку им е исполнето срцето со тоа што ја победија големата Италија, Европскиот шампион Италија, се радуваа затоа што се на чекор до СП 2022 во Катар, никогаш поблиску не била Македонската репрезентација до ова натпреварување. Па затоа и радоста е оправдана, погледнете како се радуваа нашите фудбалери во Палермо, Италија….

Сподели на:

Слични Објави