Втора година по ред, Vikendica Party

Сподели на:

Втората година по ред, Vikendica Party се враќа со подобрена и неверојатна забава која ќе ги освои сите љубители на ноќниот живот. Организирана на сосема ново место, само на 1200 метри од Бензинската Пумпа Макпетрол-Плетвар, оваа ексклузивна забава ќе ги одржи сите присутни на подиумот до утринските часови. Vikendica Party е позната по својата несекојдневна атмосфера и неверојатна енергија, што ги нуди на гостите незаборавни моменти и врвна забава. Организаторите гордо најавуваат дека втората година од Vikendica Party ќе биде уште поспецијална и подобра од првата. Со новото место, овие маестрални забави се подготвени да ги превземат присутните со најдобрите DJ-и,балкански и светски познати музички хитови и неверојатни перформанси. Сите оние кои се спремаат да се приклучат на ова неверојатно патување преку звукот и светлината, се поканети да се придружат на Vikendica Party . Вратата е отворена за сите што сакаат да ја испратат работната недела и да се освежат со добра музика и незаборавни моменти. Заинтересираните можат да купат билети пред настанот или на самиот влез. Цената на билет е 100 денари. Vikendica Party е забава која се оргарнизира на принципот “Bring your own drinks” биди и дел ти од најдобрата забава во Прилеп , се гледаме 18 Јуни НЕДЕЛА во 21:15ч

Сподели на:

Слични Објави