Кривична за две лица, силувале 18 годишна девојка

Сподели на:

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.С.(22) и Д.Д.(23), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад и силување“, информира МВР.

На 09.10.2021, пријавените со употреба на сила извршиле обљуба врз 18-годишна девојка.

Сподели на:

Слични Објави