Ристески побара оставки и повисоки пензии!

Сподели на:

На денешната седница во Собранието на Република Македонија беа поставувани пратенички прашања, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Петар Ристески се обрати на говорницата со неколку прашања и барања за оставки за случајот онкологија и повисоки пензии!

На својот ФБ профил напиша:

Денес на пратенички прашања поставив три прашања т.е барања:

1. Одговорност, кривична,морална и политичка за монструозната афера на УК за Онкологија и оставка од министерот за здравство!

2. Исполнување на барањата на пензионерите,зголемување на пензиите за 3.500денари линеарно!

3.Оставка на министерката за животна средина по најновото рангирање на британскиот весник Гардијан: Македонија е НАЈЗАГАДЕНА држава во Европа!

Сподели на:

Слични Објави