ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем народен протест на 18 Јуни

Сподели на:

ВМРО-ДПМНЕ на 18-ти јуни излегува на протест, одлучија вечерва на Извршниот комитет на партијата.

Под слоганот „Протест за промени“, ВМРО-ДПМНЕ на 18-ти јуни, изјави вечерва членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски.

Тој додаде дека активната блокада на Собранието и натаму продолжува.

Ова беше одлучено вечерва на Извршниот комитет на партијата…

Сподели на:

Слични Објави