Запленети 7480 пиротехнички средства во Прилеп

Сподели на:

Запленети 7480 пиротехнички средства во Прилеп, приведено едно лице.

На 26.12.2023 од страна на полициски службеници од СВР Битола -ОВР Прилеп на ул. „Прилепски бранители” во Прилеп, при контрола и преглед на патничко возило „голф“ управувано од А.Б (47) од Прилеп, пронајдени се и одземени вкупно 7480 парчиња пиротехнички средства.Заради сомнение за сторено кривично дело по чл. 396 од КЗ лицето е лишено од слобода и по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели на:

Слични Објави