На Руска ТВ се прикажува како Путин ќе ја уништи Британија со нуклеарна ракета (видео)

Сподели на:

Рускиот водител Димитриј Кисељов изјави дека рускиот претседател Владимир Путин ги ставил нуклеарните сили на земјата во состојба на готовност по „зборовите на премиерот Борис Џонсон за одмазда против Русија“

„Што ќе се случи по зборовите на Борис Џонсон за одмаздата? Зошто ѝ се закануваат на огромната Русија со нуклеарно оружје кога тие се само мал остров“, рече Кисељов.

„Едно лансирање, Борис, и не остана ништо од Англија“, додаде тој.

За време на неговата презентација, рускиот водител сподели и симулација на која се гледа како ракетата Сатана 2 е лансирана кон Британија, која потоа исчезнува во компјутерската симулација.

Погледнете го видеото:

Сподели на:

Слични Објави