Двојни аршини во судството
|

Двојни аршини во судството

Станислава Чачоровска на својот Facebook профил објави за двојните аршини во судството НАРУШУВАЊЕ НА РЕД И МИР И ТЕРОРИЗАМ ЗА НАНЕСУВАЊЕ НА ВАКВИ ПОВРЕДИ на мојата мајка од 75 години и сестра ми од 40кг двете хронично болни и јас оперирана од канцер, ПРЕД СОПСТВЕНИОТ ДОМ на наш имот во Вевчани ОХРИДСКО-СТРУШКОТО ДУВЛО ОД ПОЛИЦИЈА…

27ми Април е тема за магистратура за една Македонка во Шведска
|

27ми Април е тема за магистратура за една Македонка во Шведска

Случајот 27ми Април не само кај нас туку и во Шведска е актуелен, Македонката Наде Дуклеска својата магистратура ја брани со темата 27ми Април и неправедно осудените за овој случај. Според научниот труд судскиот процес за ,,27 Април’’ е спротивен на конвенцијата за човекови права. Ова не е првпат судскиот процес за ,,27 Април’’ во…

Савиќ физички го нападна Грилиш
|

Савиќ физички го нападна Грилиш

Стефан Савиќ вечерва имаше очајни последни минути од средбата, кога го грабна за коса Џек Грилиш од Манчестер Сити. Во моментите кога мечот влегуваше во судиско надополнување, Савиќ нервозно посегна по косата на Грилиш, а откако тоа беше смирено, сето тоа се префрлило во подтрибинскиот простор на „Ванда Метрополитано“. Погледнете го видеото:

УМС со транспарент “СЛОБОДА ЗА ЈАНЕ ЧЕНТО” на 31 роденден
|

УМС со транспарент “СЛОБОДА ЗА ЈАНЕ ЧЕНТО” на 31 роденден

На вчерашниот настан по повод 31виот роденден на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, младите испратија јасна порака со транспарентот кој беше поставен во салата на кој пишуваше Слобода за Јане Ченто, со тоа значи им даваат безрезервна поддршка на уставобранителите кои беа осудени за настаните од 27ми Април 2017 година.

Се е спремно на плоштадот во Прилеп, се чека почетокот на историскиот натпревар Македонија – Португалија
| |

Се е спремно на плоштадот во Прилеп, се чека почетокот на историскиот натпревар Македонија – Португалија

Општина Прилеп организира заедничко следење на историскиот натпреван Македонија-Португалија, на кој со победа Македонија ќе игра на Светското Првенство во Катар оваа година. Од фотографијата се гледа дека се е спремно платното, знамето останува да бидете дел од атмосферата пред камената бина на плоштадот Александрија во Прилеп. Да навиваме заедно, за Македонија! Во 20:30 часот…

Роман Абрамович отруен во Украина
|

Роман Абрамович отруен во Украина

Роман Абрамович до скоро сопственик на фудбалскиот тим Челзи од Лондон кој важи и за руски тајкун, бил отруен со хемиски отров за време на преговорите за решавање на воената состојба меѓу Украина и Русија. Роман Абрамович поради новонастаната ситуација во Украина го продаде фудбалскиот клуб Челзи и се вклучи во преговарачкиот тим за решавање…

Внимавајте каде паркирате, се крадат катализатори од автомобилите
|

Внимавајте каде паркирате, се крадат катализатори од автомобилите

Во изминатите денови има доста пријави во МВР за украдени катализатори на паркинзите ширум Македонија, на пример на паркингот во Аеродром, Скопје наспроти АСНОМ во една вечер украдиле повеќе од десеттина катализатори од автомобилите кои биле паркирани. Од МВР се сомневаат дека постои организирана група која во доцните вечерни часови ги одсекува катализаторите од автомобилите…

Тешка сообраќајна несреќа вечерва
|

Тешка сообраќајна несреќа вечерва

На патниот правец Скопје-Велес кај клучката хиподром се случила тешка сообраќајна несреќа во која што згаснал млад човечки живот. „Од 20:00 часот сообраќајот на Автопатот Скопје – Велес кај клучка Хиподром е во прекин поради случена сообраќајна незгода со жртва. Истиот се пренасочува према Куманово“, изјавија од АМСМ.