Серхио Рамос нема да игра против Реал Мадрид

Сподели на:

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино потврди дека Серхио Рамос нема да игра во реваншот против Реал Мадрид.

Рамос, кој оваа сезона одигра само неколку натпревари за ПСЖ има проблем со повреди, но ќе патува со „светците“ во Мадрид.

„Серхио ме замоли да патува со нас. Тој скоро цела кариера ја помина во Реал Мадрид и освои се таму. Јасно е дека би сакал да се врати и ќе патува со нас за да го гледа мечот. Важно е да сме обединети во вакви моменти“, изјави Покетино.

Сподели на:

Слични Објави