Сити испиша историја, победник во ЛШ (видео)

Сподели на:

Манчестер Сити со гол на Родри го победи Интер со 1-0 во финалето од Лигата на шампионите и дојде до својот прв, историски трофеј во ова натпреварување. Манчестер Сити важеше за голем фаворит во финалето против Интер, но победата ја остварија исклучително тешко, само со 1-0 против тим кој беше рамноправен на теренот.

Нероазурите одиграа одличен натпревар, имаа свои шанси за гол и при резултат од 0-0 и по водството на Манчестер Сити, но не ги искористија.

Сподели на:

Слични Објави