Уапсен Бојко Борисов, поранешниот премиер на Бугарија

Сподели на:

Бугарската полиција го уапси Претседателот на партијата ГЕРБ и поранешен премиер на Република Бугарија Бојко Борисов, јавува БТА

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов, неговата советничка за медиуми Севдалина Арнаудова, поранешната пратеничка Менда Стојанова и поранешниот министер Владислав Горанов се приведени. Големата полициска акција е под истрага на Европското обвинителство, потврдија МВР.

Сподели на:

Слични Објави